… a oprócz czytania również trenuję ;) Wracając do czytania mam pytanie: z czego Moi Drodzy czerpiecie wiedzę na temat biegania, diety czy ogólno pojętego zdrowego trybu życia?

Na przykład w dniu dzisiejszym chciałbym polecić coś o kontuzjach. Tak abyś wiedział kiedy trzeba powiedzieć sobie STOP na parę dni aby nie doprowadzić się do gorszego stanu: http://www.runners-world.pl/zdrowie/7-wrogow-glownych-najczestsze-kontuzje-biegacza,5007,1

Zaraz też zacznę drążyć temat głębiej, buszując między półkami apteki: http://bieganie.pl/?cat=3&id=1187&show=1

Ubiegając pytania, u mnie dobrze, nic wielkiego się nie dzieje. Trochę boli tu, trochę tam. Na razie pozostaje na etapie dodatkowych masaży po rozciąganiu jak również w dniach wolnych od treningu. Z pierwszego, powyższego linku zwróciłem uwagę na punkt numer 5. Zdziwiłem się, że znalazłem coś co mi obecnie najbardziej dokucza. Myślałem, że to takie dziwne miejsce do bólu, że jestem jakiś oryginalny ;-) Nie jestem, co mnie w tym przypadku mocno cieszy.

5 KOMENTARZE

 1. Mi bardzo pomaga trener personalny, mam to szczęście, że jest nim moja siostra :) Oprócz tego książki, gazety i portale internetowe poświęcone bieganiu. Zauwaźyłam, że im więcej wiem, tym lepiej biegam, niesamowite ile błędów może popełnić początkujący biegacz.

 2. Siostrą się nie podzielę :p
  Jeśli chodzi o internet: bieganie.pl i adidas.bieganie.pl.
  Książki: Bieganie nie tylko dla żółtodziobów, Jak dogonić Kenijczyków, Biegaj mądrze, Urodzeni biegacze
  Czasopisma: runners world, bieganie

  Jest jeszcze jedna ważna kwestia, często biegam w grupie z maratończykami i doświadczonymi biegaczami i wydobywam od nich góórę informacji.

  Czy wpadłbyś na to że ból kostek może być spowodowany złym wiązaniem butów? O tym nawet z żadnej gazety bym się nie dowiedziała :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here