Siema robaczki ;)
Rafał Sumowski z trojmiasto.pl spłodził tekst o jutrzejszym biegu. Wśród informacji o znanych osobistościach na liście startowej znalazła się taka ciekawostka:

Nowością będzie transmisja na żywo realizowana z trzech kamer umieszczonych w samochodzie, na motorze oraz na mecie. Śledzić ją będzie można w internecie oraz na telebimie, który stanie w miasteczku biegowym. 

Ciekawa sprawa. „Mamo, tato, będę w telewizjiiii!” ;) Poniżej parę kwestii organizacyjnych, jakby ktoś był niedoinformowany. Pijemy na 5 kilometrze i na mecie. Jeśli ktoś chce dołączyć do znajomej ekipy biegnącej to zapraszam do SKM z Rumi o 6:56 (z Gdyni Głównej o 7:20). Po drodze będą dosiadały kolejne osoby. Kierujemy się do Gdańska po odbiór pakietów startowych i do autobusu, który zawiezie nas na linię startu. Niestety ale trzeba pojechać tak wcześnie aby ogarnąć wszystko.

Na miejsce startu uczestników bezpłatnie przewiezie 30 podstawionych autobusów, które będą czekały na zawodników od godz. 8:00 na Targu Węglowym. Wyjazd ostatniego autobusu nastąpi o godzinie 10:00. Odbiór pakietów startowych możliwy będzie w piątek w godzinach 14:00-20:00 w kasach biletowych MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta 29.

Na trasie biegu dla zawodników przygotowane będą dwa punkty z wodą. Pierwszy będzie rozłożony w połowie trasy na 5 kilometrze, drugi na linii mety. Tu również każdy z biegaczy otrzyma napój izotoniczny. Na mecie i na starcie będą rozstawione oznaczone przebieralnie. Worki depozytowe należy zostawić w autobusach na starcie biegu do godziny 10:45. Po tej godzinie autobusy odjeżdżają na metę i tam po ukończeniu biegu będzie można odebrać swoje rzeczy.