Co powstrzymuje cię przed ruszeniem się z kanapy? Medialny ekspert, który stwierdził, że zanim wyjdziesz przebiec swój pierwszy kilometr musisz kupić odblaskowe, aerodynamiczne buty, bo inaczej doznasz śmiertelnej kontuzji? A może nie masz odpowiedniego stroju? Ktoś wmówił ci, że aby zacząć się ruszać potrzebujesz czegoś więcej niż twoje własne ciało. Ktoś wmówił ci, że to trudniejsze niż się wydaje.
Oczywiście siłownia, suplementy, indeks glikemiczny, zliczanie bilansu kalorycznego mogą się przydać kiedy zaczynamy traktować trening jako coś więcej niż element rekreacji ruchowej. Ale większość osób poddaje się na długo przed tym nim w ogóle spróbuje wstać zza biurka. Wstać zza biurka i zacząć ćwiczyć? Wybrać w sklepie soczewicę zamiast steku? To byłoby zbyt proste.

Super tekst. Polecam przeczytać całość. Nie chodzi mi o przechodzenie na wegetarianizm czy weganizm ale o większą ideę, która idzie za tym artykułem. Sam się łapie na tym o czym pisze autor tekstu. Po części bierze się to pewnie z tego, że lubię cyferki i gadżety. Jednak umiem czerpać z tego wszystkiego radość i nie przeginać w żadną stronę.

Źródło: http://veganworkout.org.pl/proste-rozwiazania-sa-najlepsze/