Dzisiaj będzie mowa o serwisie Relive. Nawet nie wiem skąd wpadł mi on w ręce, tudzież oko, a na pewno na wyświetlacz komputera. Krótka konfiguracja i wszystko było gotowe do działania.

Serwis Relive pozwala w szybki i wygodny sposób robić video-pocztówki z naszych wypraw rowerowych. Instrukcja jest bardzo prosta:

  • zakładamy konto (dostępne jest szybkie logowanie poprzez Facebooka i Google’a
  • w zakładce “Profile” możemy ewentualnie uzupełnić skromne informacje odnośnie naszej osoby
  • w zakładce “Trackers” łączymy konto Relive z naszym kontem Garmin Connect lub Strava (ja połączyłem z GC)

synchronizacja relive

I to wszystko. :) Od tego momentu będziemy dostawać na swojego emaila link do filmu z naszego wyjazdu za każdym razem gdy aktywność kolarska trafi do serwisu, z którym zintegrowaliśmy Relive.

Przykładowy film (z mojego wypadu) wygląda następująco: https://www.relive.cc/view/g11401318626

Na mapie można zobaczyć flagę z serduszkiem oraz prędkościomierzem. Serduszko to miejsce, w którym mieliśmy najwyższe tętno. Prędkościomierz to lokalizacja, w której osiągnęliśmy najwyższą prędkość na danym treningu.

Recenzja w formie wideo

Minusy

Po pierwsze, na chwilę obecną nie ma opcji zapisania filmiku na dysku laptopa. Funckja ta ma się pojawić w późniejszym czasie. Na chwilę obecną nie wiadomo też przez ile czasu te filmy są tam przechowywane.

Inna kwestia jest taka, że na filmach nie widać niestety terenu w trójwymiarze tylko widzimy płaską mapę. Niby w narożniku jest wykres wysokości ale to jednak nie to samo. :) Wiadomo, że jest to ograniczenie otwartych map, do których podpina się serwis, lecz…. po prostu szkoda. :)

Ostatnią rzeczą, o której muszę tutaj napisać jest fakt, że we własnym profilu nie mamy możliwości podejrzenia filmów. Linki dostajemy tylko na maila. Jeśli maila usuniemy – żegnamy się z naszym filmem (chyba że używamy apki mobilnej ;)).

Ahhh no i jeszcze jedna rzecz. Serwis pokazuje tylko treningi rowerowe. Sorry biegacze… ;) aczkolwiek ma się to zmienić w przyszłości.

Aplikacja na telefon

Apka na iOS czy Androida daje nam parę dodatkowych opcji. Po pierwsze, mamy dostęp do ostatnio wygenerowanych filmików. :) Zatem jeden minus znika.

Drugą fajną rzeczą jest dodawanie zdjęć z naszej jazdy. Działa to na podstawie śladu treningu i zdjęć z włączoną geolokalizacja (kwestia ustawień prywatności dla funkcji aparatu w telefonie komórkowym). Funkcja ta działa tylko przy synchronizacji ze Stravą. Ja podpiąłem Garmina, więc póki co nie miałem możliwości przetestowania tego. Zdjęcia należy dodać do aktywności w Stravie do 15 minut po zakończonej aktywności

Uwagi końcowe

Aby dostać maila z linkiem do wideo nasza jazda musi być dłuższa niż 10 kilometrów oraz… krótsza niż 12 godzin. ;) Sorry ultrakolarze. :P

Jeśli synchronizujecie Relive poprzez Stravę, aktywność musi być “publiczna” oraz nieoznaczona jako “commute”.

Serwis jak widać jest bardzo młody. Pewnie w przyszłości pojawią się płatne funkcje, by go utrzymać. Póki co to fajne urozmaicenie by pokazać gdzie ostatnio zawędrowaliśmy na rowerku. :)