Skomplikowana prostota

Co powstrzymuje cię przed ruszeniem się z kanapy? Medialny ekspert, który stwierdził, że zanim wyjdziesz przebiec swój pierwszy kilometr musisz kupić odblaskowe, aerodynamiczne buty, bo inaczej doznasz śmiertelnej kontuzji? A może nie masz odpowiedniego stroju? Ktoś wmówił ci, że aby zacząć się ruszać potrzebujesz czegoś więcej niż twoje własne ciało. Ktoś wmówił ci, że to trudniejsze niż się wydaje.
Oczywiście siłownia, suplementy, indeks glikemiczny, zliczanie bilansu kalorycznego mogą się przydać kiedy zaczynamy traktować trening jako coś więcej niż element rekreacji ruchowej. Ale większość osób poddaje się na długo przed tym nim w ogóle spróbuje wstać zza biurka. Wstać zza biurka i zacząć ćwiczyć? Wybrać w sklepie soczewicę zamiast steku? To byłoby zbyt proste.

Super tekst. Polecam przeczytać całość. Nie chodzi mi o przechodzenie na wegetarianizm czy weganizm ale o większą ideę, która idzie za tym artykułem. Sam się łapie na tym o czym pisze autor tekstu. Po części bierze się to pewnie z tego, że lubię cyferki i gadżety. Jednak umiem czerpać z tego wszystkiego radość i nie przeginać w żadną stronę.

Źródło: http://veganworkout.org.pl/proste-rozwiazania-sa-najlepsze/

Podobne artykuły…

Podsumowanie „Ironfactory Strava Club” Q4/2017

Podsumowanie „Ironfactory Strava Club” Q4/2017

Są pomysły które upadają. Są takie które się utrzymują w niezmienionej formie. Są też takie które ewoluują, ponieważ tak zostały zaplanowane. Klub na Stravie nie jest żadnym z powyższych. :P Założony zupełnie spontanicznie za namową Sebastiana, którego możecie usłyszeć w pierwszych odcinkach Kropki nad M. Czytelnicy i słuchacze zaczęli tam dołączać, więc postanowiłem zrobić z tego […]

Z kim się właściwie ścigamy?

Z kim się właściwie ścigamy?

Sezon dawno za nami. Wiele osób napisało (na papierze, blogu czy w swoich notatkach) podsumowanie roku, wysnuło jakieś wnioski, rozpisało plany na następne 12 miesięcy. Mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie myśl, która wpadła mi gdy czytałem podsumowanie sezonu Endure Team. Na początek chciałbym przybliżyć dwie sprawy. W czerwcu na biegu w Gdyni osiągnąłem […]

0 komentarzy