Jednostka treningowa – przerwa chorobowa

Nadszedł czas na lekkie chorowanie. Teoretycznie mam tylko katar. W praktyce lekko odlatuje, łeb boli, gardło zawalone, a kaszel nie pozwala czasami usiedzieć w miejscu.

Skoro krótkie planowane przerwy w trakcie treningu i biegu mogą pomóc osiągnąć lepszy wynik, a przerwy pomiędzy treningami są wskazane dla regeneracji organizmu, to jaki może mieć wpływ na Twój organizm i mózg dłuższy rozbrat z bieganiem?

Źródło: http://wybiegane.pl/dlaczego-warto-przestac-biegac/

Cóż. W moim przypadku przerwa nie była planowana ale stwierdziłem, że przy okazji warto wprowadzić nieco edukacji o roztrenowaniu. Chciałem zrobić sobie krótką przerwę po maratonie… wyszła trochę wcześniej. W weekend byłem na Mazurach i nawet spakowałem sobie strój do biegania. Czując pogarszający się stan zdrowia zrezygnowałem z wysiłku, by jak najbardziej skrócić okres regeneracji organizmu. Biologii się nie oszuka. ;)

W związku z powyższym, dołączyłem do tri-lejdis jako rozłożony przez bakterie. Nie wiedziałem, że blog jest platformą do roznoszenia zarazków. ;) Mimo, że ostatnio mało piszę (ale dużo robię przy blogu przygotowując się parę zmian) to jednak zło mnie dopadło. Muszę się szybko ogarnąć, żeby jeszcze zdążyć się roztruchtać przed Półmaratonem Warszawskim. Wciąż chciałbym na nim zobaczyć <1:40 przy moim nazwisku… może <1:38. ;-)

Tytułowe zdjęcie pochodzi ze strony unsplash.com.

Podobne artykuły…

Garmin FR 745 – recenzja

Garmin FR 745 – recenzja

Lekki, wszystkomający, matowy, ładnie wyglądający - tak najkrócej można opisać nowy model serii 7xx od Garmina....

Obóz biegowo-oddechowy u Jagody – edycja letnia

Obóz biegowo-oddechowy u Jagody – edycja letnia

Po raz kolejny (po edycji zimowej) gościłem u Maćka vel Jagody na obozie biegowo-oddechowym. Prawdę powiedziawszy jechałem tam bardziej towarzystko niż sportowo, a przy okazji zaliczyłem małe bieganie po górach ;) Po więcej zapraszam na youtube’a.

2 komentarze

  1. Paweł Lipiec

    Dużo zdrowia! :)

    • marcinhinz

      Dzięki Paweł za dobre słowo i fajne treści od ludzi piszących na wybiegane. :)