KnM #00 – Powitanie
Play

Oto jest i on. Podcast o triathlonie: dla triathlonistek i triathlonistów. Zarówno dla amatorów jak i ambitnych amatorów oraz geeków technologiczno-sportowych. ;)

Przygotowywałem się do tego momentu o wiele tygodni (miesięcy?) za długo. Start podcastu to był jeden z tych projektów, które chciałem zrealizować ale odwlekałem to tak długo aby wreszcie z niego zrezygnować. Nie tym razem. Zbyt wiele w ostatnich miesiącach słyszałem tekstów typu „Screw it. Let’s do it” (tutaj akurat przywołuje Richarda Bransona). Zbyt wiele osób naokoło pokazywało mi swoimi czynami że czasami warto rzucić parę mniej ważnych rzeczy w kąt i spróbować czegoś czego naprawdę się chce. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Przemkowi (jego słowa już raz przytaczałem na tym blogu – może to nie najlepszy moment by je przypominać ale… są piękne i ważne) i Michałowi, którzy (choć nie zdają sobie z tego sprawy) pchali mnie do przodu abym wreszcie TO zrobił. W kolejnym, pierwszym odcinku poznacie Sebastiana, który dodał mi również trochę odwagi…

A jeśli nie wyjdzie i pozostanie plama na honorze? Trudno. Wszak nie myli się tylko ten kto nikt nic nie robi. Dlatego też powoli dłubałem temat. Bardzo powoli… ale wierzę, że właśnie tak miało być i akurat w tym momencie wstrzeliwuje się w najlepszy dla mnie moment do startu podcastu.

Chciałbym poruszyć jeszcze kwestie techniczne. Podcast będzie zawsze można słuchać poprzez odtwarzacz na górze wpisu. Jest to jednak dość niewygodna forma, choćby z tego względu że nie można zrobić wygodnie pauzy, wyłączyć strony i rozpocząć odsłuchiwanie od dokładnie tego momentu, w którym skończyliśmy słuchać. Dlatego gorąco polecam subskrypcję podcastu poprzez odpowiednią aplikację w telefonie. Oto przykłady takich aplikacji:

– Android: Podcast Addict
– iOS: Podcasts

Poniżej informuję również, że podcastu można słuchać poprzez aplikację Stitcher na smartfony jednak nie zalecam tego ze względu na słabą jakość audio jaką proponuje ta usługa.

Podcast w wersji wideo

W odcinku usłyszysz:

– Dlaczego chciałem nagrywać podcast?
– Moje obawy związane z nagrywaniem?
– Gdzie znajduje się najsłabsze ogniwo? ;)
– Jaka będzie formuła podcastu?
– Jakich treści możesz spodziewać się w tej audycji?
– Kim jestem i jaka jest moja historia związana ze sportem?
– Jakie miejsce na blogu zajmuje ten podcast?
– Skąd się wzięła nazwa podcastu?

Podcast jest dostępny poprzez:


katalog w iTunes
serwis Stitcher
– wyszukanie frazy „Kropka nad M” w Twojej aplikacji do podcastów na smartfonie

Podobne artykuły…

8 komentarzy

 1. msstefan

  Co z podcastem w Itunes?

  • Marcin Hinz

   Właśnie kurcze nie wiem. Coś długo go oceniają ale mam potwierdzenie że jest „in review”.

 2. Wojciech Stępkowski

  It Ty Marcin mówisz o sobie, że nie potrafisz się do mikrofonu wypowiadać?! Stary – dykcja radiowa, tembr głosu też. Jak dla mnie to zawodowo możesz lektorkę uprawiać

  Z wielką radością i ciekawością następnych odcinków subskrybuję Kropkę nad M!

  • Marcin Hinz

   Cóż, takie mam wrażenie. ;) Dzięki!

 3. Tomasz

  Witaj Marcinie, nareszcie ktos zaczął robic podcast o bieganiu. Cieszę się, że będę mógł słuchać Cię. Btw nie bój się mówić bo nie jest źle. Jest ok.

  • Marcin Hinz

   Dzięki Tomek :)

 4. Robert Walczak

  Od wczoraj jestem wiernym słuchaczem ;-)

  • Marcin Hinz

   Mam nadzieję, że odbiór będzie względnie pozytywny. ;)

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. Historia, statystyki i przyszłość Kropki nad M - […] KnM #00 – Powitanie […]