Maraton – jak rozpocząć przygotowania?

Od kilku tygodni trzymam jeden niedokończony wpis w skrzynce. Różni się nieco od tego, który będę dzisiaj polecał. Będzie (gdy wreszcie się za niego zabiorę ;) ) napisany bardziej po mojemu… i oczywiście dopasowany pode mnie. ;P

Pewnego pięknego dnia Piotrek napisał mi coś podobnego jak niżej. Wcześniej czytałem takie teksty parokrotnie ale dopiero po słowach coach’a weszło mi to do głowy:

(…) to trening do maratonu, a żeby być przygotowanym do samego wejścia w taki trening, powinno się być w miarę doświadczonym biegaczem. Mieć wybiegane swoje kilometry, być obieganym na różnego rodzaju zawodach, zarówno tych na 5, 10 jaki 21 km. Układ kostny, mięśniowy musi być przygotowany do podjęcia maratońskich obciążeń podobnie jak układ nerwowy, sercowo naczyniowy czy oddechowy. Należy pamiętać, że mówiąc o maratońskim wyzwaniu, najcięższy nie jest sam maraton, ale przygotowania do niego o czym wiele osób niestety nie pamięta.

W tym wpisie znajdziesz również przykładowy plan na początek przygotowań do maratonu. Jeśli cykl będzie kontynuowany, to właśnie znalazłeś fantastyczne miejsce do zdobycia wiedzy odnośnie treningu i darmowego planu treningowego: http://www.run-passion.pl/2014/12/15/treningi-owm-2015-odslona-pierwsza/

Podobne artykuły…

Garmin FR 745 – recenzja

Garmin FR 745 – recenzja

Lekki, wszystkomający, matowy, ładnie wyglądający - tak najkrócej można opisać nowy model serii 7xx od Garmina....

Obóz biegowo-oddechowy u Jagody – edycja letnia

Obóz biegowo-oddechowy u Jagody – edycja letnia

Po raz kolejny (po edycji zimowej) gościłem u Maćka vel Jagody na obozie biegowo-oddechowym. Prawdę powiedziawszy jechałem tam bardziej towarzystko niż sportowo, a przy okazji zaliczyłem małe bieganie po górach ;) Po więcej zapraszam na youtube’a.

0 komentarzy